"Медики і пацієнти повинні йти назустріч один одному":

інтерв’ю з кращим медиком столиці та керівником закладу охорони здоров’я Юрієм Кожарою


Кожара Юрій Олександрович, головний лікар Київської міської дитячої клінічної лікарні №1, лікар-педіатр, Відмінник охорони здоров’я, тричі лауреат Національної Медичної Премії 2012 року в номінаціях «Медик Столиці», «Адміністратори закладів охорони здоров’я», «Заклади охорони здоров’я»

Юрію Олександровичу, чи завжди хотіли бути лікарем?

Ні, я відношусь до тих лікарів, які, будучи ще школярами, до останнього не задумувались над можливістю здобуття професії медичного працівника. Так було й зі мною: до 10 класу я й уявити не міг, що працюватиму в сфері охорони здоров’я. Та й у моїй родині медичних працівників не було…

Випадковість?

Швидше доля, в особі приятеля з яким я тісно товаришував і жив по сусідству. Коли друг навчався на першому курсі МНЗ, я закінчував 10-ий клас. Практично щотижня він приїжджав додому відвідати батьків. Пригадую наші довгі розмови, й те, що на професійне самовизначення мого товариша вплинула його мама, яка працювала медсестрою, а він, відповідно, справив вплив на мене. Так, влітку 1968-го року я з нині покійним татом поїхали до Києва подавати документи на вступ до Національного медичного (тоді ще) інституту ім. О.О.Богомольця.

Яким був перший рік навчання у МНЗ?

Важко сказати, бо для мене він пролетів майже непомітно. На першому курсі мені було приємно і зовсім не складно навчатись. Можливо, тому що зусиллями товариша, я вже був морально готовим до процесу освоєння професії. Сповнений життєвим оптимізмом, натхненням і бажанням працювати, я з радістю розпочав навчання, яке тривало протягом 1968 – 1974 років. На заняттях у МНЗ я шукав наставників серед викладачів, а не носіїв знань. Вважаю, що в процесі навчання, надзвичайно важливим є фактор довіри та поваги студентів до своїх викладачів. Такі стосунки стають запорукою кращого сприйняття та розуміння матеріалу, його швидкого запам’ятовування та гнучкого відтворення.

Ваша спеціалізація – педіатрія. Можливо, були часи, коли Ви задумувались про перекваліфікацію?

Свідомо – ні. Більше того, якби переді мною знову постав вибір майбутньої спеціалізації, я знову б обрав педіатрію. Інша справа, коли мені силою обставин довелось розширювати свою кваліфікацію.

Розкажіть про це.

На останньому курсі навчання, 1974 року, у МНЗ проводили попередній розподіл 120 випускників за місцем їх працевлаштування. Хтось хотів повернутися працювати додому, хтось поїхати до Середньої Азії… Я ж я хотів на Буковину: у село Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Адже це був край, де я народився, де проживали мої рідні: бабуня, дідусь, тітка, дядько та двоюрідні брати. Мені хотілося бути поряд з ними, доглядати і підтримувати бабусю, яка вже тоді починала хворіти. Однак кінцевий розподіл розбив усі мої плани і мрії. Мені відмовили у розподілі на Буковину, аргументувавши це відсутністю робочих місць в Чернівецькій області.

А куди направили?

За місцем проживання: до міста Малин Житомирської області, куди після мого народження переїхали жити батьки. Дізнавшись про це, я ще довго не хотів підписувати направлення. Мене викликали до деканату, лякали нездачею іспитів. Що тут скажеш? Період перебудови … Думаю, навіть якби мені довелось вдруге обирати бажане місце роботи, я б і вдруге і втретє обрав Буковину. Тягнуло мене до рідних місць. А так, довелось розпочинати професійну кар’єру у Малині. Через 2 роки після закінчення інституту моя бабуня померла… У Житомирській обласній лікарні я згодом закінчив інтернатуру, 3 роки працював у Малині дільничним педіатром, а потім завідуючим відділення.

Після інтернатури одразу подались у дільничні лікарі?

Не зовсім. Перед цим у мене був цікавий досвід управління лікарською амбулаторією у селі Лісна колона, що за 15 км від Малина. Головним лікарем мене призначили у серпні 1975 року. Уявіть собі, це у 25 років! Важко було прийняти таку пропозицію. Адже, по-перше, я був педіатром, а робота головним лікарем передбачала перекваліфікацію. По-друге, я був надто молодим спеціалістом, аби одразу ж після інтернатури прийняти на себе відповідальність за здоров’я жителів усього села.

І Ви відмовились від посади головного лікаря?

Хотів, але не мав можливості. Справа у тому, що закінчувався термін перебування на посаді попереднього головного лікаря, що повертався до Києва, а я був вимушений прийти на заміну. Тато порадив їхати. Так, я майже рік пропрацював головним лікарем сільської амбулаторії. Гарні були часи. Пригадую як їздили на виклики до хворих на старенькому УАЗіку. З часом він зламався, і нам на зиму дали коні. Так, у санях по снігу, закутаний у величезний кожух з лікарським ящиком у руках, я їздив до хворих на виклики.

Тобто вже тоді, Ви виконували функції сімейного лікаря?

Авжеж, ще у 1975 році. Правда, усвідомлення та розуміння того, що це були перші приклади сімейної медицини, з’явилося пізніше. А можна ж було вже тоді розвивати її наукове підґрунтя! Попри те, що я був педіатром, обклавшись книжками, намагався лікувати усіх: від новонароджених малюків до пенсіонерів.

А як ставитесь до необхідності впровадження практики сімейної медицини?

Абсолютно позитивно. Однак у різних регіонах підхід до її впровадження повинен бути індивідуальним, адаптованим до особливостей цієї місцевості. У селах та містах районного значення така практика є більш реальною в плані впровадження, аніж у великих обласних лікарнях. Хороший сімейний лікар завтра просто так не з’явиться, До сімейної медицини, як первинної ланки сфери охорони здоров’я, потрібно йти роками. Сімейний лікар повинен знати своїх пацієнтів змалечку, а це – справа часу.

Як складалася Ваша кар’єра після роботи в сільській лікарській амбулаторії?

Мені на зміну прийшов новий лікар, який нещодавно закінчив вечірнє відділення МНЗ. Я переїхав до Малина, де протягом 3-х місяців працював дільничним педіатром. Після чого 8 років свого життя віддав роботі завідуючим педіатричного відділення Малинської дитячої центральної районної лікарні. Попри те, що умови роботи були не з легких, тут я вперше відчув себе причетним до чогось важливого. Впорядковували ми перші апарати штучної вентиляції легень, лікували поширене на той час захворювання стенозуючого ларинго-трахеобронхіту. Медичних апаратів не було, тому мені з товаришем-анестезіологом, нині покійним, власноручно доводилось робити трубочки з систем переливання крові. Ми вирізали їх, заточували голки наждачним папером: тоді не було ані бабочок, ані інфлонів. Все робили самі, хоч у польових, однак стерильних умовах.

Яких моментів у Вашій професійній практиці було більше: позитивних чи негативних?

Позитивних, однак доволі було й неприємностей. Знаєте, у народі є вислів, що у кожного лікаря – свій цвинтар. Причин цьому багато… але хай Бог прощає, бо робили все не з поганих намірів. Нажаль, допомогти не завжди вдавалося… Потім так склалися життєві обставини, що я із сім’єю був вимушений переїхати до Києва. Дружина у мене також лікар.

І також педіатр?

На щастя, ні. Пригадую, як свого часу я сказав їй: «Ні, шановна пані, два педіатра у сім’ї – це вже горе».

Коли переїхали і як влаштувалися у Києві?

Переїхали з сім’єю у 1987 році. Усе відбувалось поступово. 1987-88 роки були надзвичайно тяжкими: працювати – нікому, зарплати – низькі. Пригадую, що мав по 70 викликів в день. Працював я тоді дільничним педіатром у Центральній районній дитячій поліклініці Оболонського району. На роботу приходив о 9.00, йшов – пізно ввечері. На останні виклики приходив «на автоматі», інколи навіть не роздягався і забував помити руки. А для лікаря це ж неприпустимо! Оточуючі розуміли, що у такі моменти працюєш «на підкорці» і, попри втому та загальне виснаження, намагаєшся зосередитись, аби не пропустити серйозного захворювання: ангіну чи пневмонію.

Від цього ж страждає якість надання медичних послуг.

Абсолютно правильно… Однак попри нестачу спеціалістів, навантаження було шалене. Так, ми могли б не приїжджати на виклики, але розуміли, що нас чекають. Батьки діток по той бік телефону хвилюються і потребують нашої допомоги. У такі моменти переступаєш через втому, плани на вечір і навіть батьківський обов’язок задля виконання професійного. Зрозуміло, що виснажений лікар значно менш ініціативний та уважніший до пацієнта.

Звідси й недовіра до лікарів…

Справді, зараз прослідковується тотальна недовіра населення до медиків. Отримавши неправильний діагноз чи неефективний курс лікування, малоймовірно, що пацієнт вдруге звернеться до цього лікаря. Вважаючи себе більш обізнаними у методах діагностики та профілактики захворювань, хворі починають лікуватися самостійно, часто завдаючи невиправної шкоди власному організму. Медичними працівниками така практика самолікування сприймається як небажання пацієнтів піклуватися про себе, а також вороже ставлення до рівня їх компетенції та системи охорони здоров’я України в цілому. Українська медицина постійно впадає в крайнощі, а правда ж знаходиться посередині. Таким чином, як медики, так і пацієнти повинні йти назустріч один одному, аби вирішити це непорозуміння. Лікарю потрібно довіряти. Якщо в педіатрії не буде довіри в тріумвіраті «дитина-пацієнт – батьки дитини – лікар», то шанси на подолання хвороби будуть значно нижчими.

Якою б була професійна порада для пацієнтів від Вас, як кращого медика столиці?

Допоможи собі сам, а потім тобі допоможуть лікарі. Яким би не було фінансове становище вашої сім’ї, слідкуйте за собою, за своїми дітьми та рідними. Засоби можна знайти завжди, було б бажання. Страшно навіть подумати про те, що до столичних лікарень люди приїжджають з раком на 4-тій стадії, з гноєм у черевній порожнині, з менінгітом. Якою ж тоді є ситуація в більш віддалених від центру регіонах? Хворі звертаються до київських лікарень як до найвищих інституцій, терплять біль, приховують хвороби від найрідніших людей, аби уберегти сімейний бюджет від позапланових витрат на лікування. Люди думають, що у лікарнях їх «обдеруть до нитки». Не все ще у нашій державі купується і продається. Потрібно вірити, лікарі – вам не вороги.

Якими рисами, на Вашу думку, повинен володіти хороший лікар?

Якщо ми говоримо про медика-професіонала, то людяністю, добротою та терпимістю. Терпимість – далеко не остання риса характеру, необхідна для якісного надання медичних послуг та прийомів пацієнтів. Лікар повинен мати силу волі та витримку у спілкуванні з пацієнтами, а також пам’ятати про те, що на ньому – білий халат. Зрештою, колись він давав клятву Гіппократа…

А яким Ви бачите лауреата Національної Медичної Премії 2013 року?

Безсумнівно, професіоналом, публічною людиною, яка може бути прикладом для наслідування та готова передавати свій досвід колегам.

Кого вважаєте еталоном лікаря-професіонала?

В’ячеслава Володимировича Бережного, 75-річчя якого ми, до речі, відзначали вчора. Це завідуючий кафедрою педіатрії №2 Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. Досить довго він працював головним педіатром МОЗ України. На мою думку, ця людина заслуговує найвищої поваги, похвали та подяки. Адже він є не тільки професіоналом своєї справи, а й надзвичайно приємною і комунікабельною людиною, яку люблять і поважають у всій Україні. Для мене В’ячеслав Володимирович завжди залишатиметься взірцем відмінного педіатра, організатора охорони здоров’я і науковця. Разом з цим, хотів би відзначити Раїсу Костянтинівну Комаровську. Ця жінка – істинний лікар-інтелігент з високими моральними якостями та розумними життєвими цінностями. Вдячний долі за те, що мав змогу працювати з нею у дитячому відділенні Київської центральної районної лікарні. Своїм же наставником на професійній стежці вважаю Світлану Олексіївну Якушеву, яка протягом 1989-1997 років була попереднім головним лікарем Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Саме їй я завдячую своїми організаторськими здібностями, завдяки яким й здобув нагороду Національною Медичною Премією у номінації «Адміністратор закладів охорони здоров’я». Дай, Боже, їм здоров’я.

Чим зараз займаєтесь?

По-різному, в тому числі й пошуком коштів для утримання лікарні. Статус Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 передбачає велику відповідальність перед нашими маленькими пацієнтами та їх батьками. Коштів на достойне інструментальне забезпечення не вистачає. Наприклад, лікарня не має комп’ютерного томографа, апарату магнітно-резонансної терапії. У 2008-2009 роках ми були переконані, що проблема вирішена, адже на державному рівні для їх закупівлі був підготовлений наказ та виділені кошти. Однак економічна ситуація зірвала усі плани… Намагаємось не втрачати віри і не стояти на місці.

Можливо у Ваших планах є створення додаткового відділу на базі лікарні?

У нас є ідея та необхідність створення відділення нейрохірургії, оскільки у Києві нейрохірургічна допомога надається тільки в Київській міській клінічній лікарні №7. Це поважна і надзвичайно шанована лікарня, однак на її базі надаються не всі види спеціалізованої допомоги: дитячої хірургії, урології, ортопедії. А нейрохірургічна допомога – це в основному генералізовані політравми, в процесі лікування яких повинні приймати участь усі вищевказані відділи і навіть більше. Зважаючи на те, що на базі нашої лікарні надається спеціалізована допомога, у минулому році за сприяння Департаменту охорони здоров’я ми розпочали ремонт приміщення для облаштування відділення нейрохірургії. Ремонтні роботи розпочаті, кошти для реалізації проекту виділені. У 2013 році ми займатимемося цим предметно.

Розкажіть, будь ласка, яким є штат Вашої лікарні?

Колектив нараховує 750 співробітників, серед яких близько 150 лікарів та 300 медсестер. Плинність кадрів – незначна. Колектив – абсолютно боєздатний, досвідчений та надійний.

Вважаєте, саме це сприяло перемозі Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 в конкурсі «Національна Медична Премія»? І яким чином Ви сповістили колектив про їх спільну та вашу особисто вікторію?

Після урочистої церемонії нагородження лауреатів я зібрав колективну нараду, на якій сповістив усім про нашу перемогу. Адже отримання найвищої громадської відзнаки у сфері медицини – це заслуга кожного лікаря, медичного працівника і кожної санітарочки, які працюють у стінах нашого закладу. Звістка – надзвичайно приємна, тому усіма була сприйнята з ентузіазмом та радістю. Навіть після 19 жовтня 2012 року по телефону мені надходило ще багато приємних привітань від колег, друзів та знайомих. Особисто я повірив у нашу перемогу тільки після того, як на церемонії нагородження лауреатів мені тричі вручили нагороду Національної Медичної Премії, почесний диплом та подарунки. До того ж моменту поки я не відчув, що тримаю у власних руках нагороду, звістка про перемогу здавалась мені надто приємною, аби бути правдою.

Чи усвідомлюєте Ви, Юрію Олександровичу, що стали абсолютним лауреатом Національної Медичної Премії, здобувши нагороди у трьох номінаціях?

Більше того, ми розуміємо, що отримання Національної Медичної Премії – це аванс. Потрібно й далі працювати, а не спочивати, вважаючи отримання цієї відзнаки – ознакою досягнення найвищої професійної майстерності. Ми продовжуватимемо робити свою справу – надаватимемо якісні медичні послуги з гідністю та повагою до наших маленьких пацієнтів.

У Вашому кабінеті на почесному місці біля входу висять дві Ваші особисті нагороди Національною Медичною Премією: як кращого медика столиці та кращого адміністратора закладу охорони здоров’я, а де ж нагорода у номінації «Заклад охорони здоров’я»?

Вона «ходить» по лікарні. Щомісяця ми вивішуємо її у іншому відділенні. До такого рішення ми дійшли на колективній нараді, аби працівник кожного відділу щодня бачив, якими можуть бути результати відданої роботи на благо та здоров’я діткам. Наприклад, вона вже висіла у відділенні урології, нефрології, а також інфекційному відділенні. У нас тільки лікувальних відділень – 15…Так що дорога у нагороди ще довга, поки вона не повернеться до інфекційно-боксованого відділення, з якого й починала свою подорож по лікарні.

Новини проекту

Предыдущая Следующая Страница:

Прес-анонс…

30-07-2014 Просмотров:40138 Новости pr - avatar pr

Міжнародний Медичний Форум у пріоритеті медичної спільноти 14-16 жовтня 2014 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбудеться V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ...

Детальніше...

З Днем мед…

13-06-2014 Просмотров:40074 Новости pr - avatar pr

З Днем медичного працівника 2014

Вітаємо кращих медичних працівників із професійним святом!   З нагоди святкування Дня медичного працівника, Оргкомітет та Виконавча дирекція конкурсу "Національна Медична Премія"...

Детальніше...

Розпочало …

12-05-2014 Просмотров:40050 Новости pr - avatar pr

Розпочало роботу Журі 2013-14

Розпочало роботу Журі Національної Медичної Премії!   Розпочало роботу Журі конкурсу "Національна Медична Премія" у справі визначення лауреатів найвищої громадської відзнаки у...

Детальніше...

Оргкомітет…

10-04-2014 Просмотров:40039 Новости pr - avatar pr

Оргкомітет 10.04.2014

Затвердили формат церемонії на засіданні Оргкомітету Національної Медичної Премії!   10 квітня 2014 року в Академії медичних наук України відбулось...

Детальніше...

Відкритий …

04-04-2014 Просмотров:39730 Новости pr - avatar pr

Відкритий лист! Останнім часом до Виконавчої дирекції Національної Медичної Премії все частіше надходить інформація про продажність конкурсу: про те, що...

Детальніше...

Якщо Ви, В…

19-03-2014 Просмотров:41070 Новости pr - avatar pr

Якщо Ви, Ваші друзі чи знайомі були свідком героїчного вчинку медика, який, нехтуючи власною безпекою, рятував на Майдані пораненого чи потерпілого, просимо розповісти про це нам!

До уваги очевидців порятунку людей на Майдані! Всеукраїнський незалежний громадський конкурс «Національна Медична Премія» спільно з Всеукраїнською Радою захисту прав...

Детальніше...

Анонс ММФ …

05-03-2014 Просмотров:40524 Новости pr - avatar pr

Анонс ММФ 2014-2

  14 – 16 жовтня 2014 року у м. Києві (ВЦ «КиївЕкспоПлаза») відбудеться V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ – масштабний комплексний...

Детальніше...

Національн…

24-02-2014 Просмотров:38207 Новости pr - avatar pr

Національна Медична Премія – найвища громадська відзнака у сфері медицини!

Національна Медична Премія – найвища громадська відзнака у сфері медицини!   Щороку сотні відомих і впливових представників медичної й фармацевтичної спільноти України...

Детальніше...

Конференці…

18-02-2014 Просмотров:40115 Новости pr - avatar pr

Конференція ФК 15-17.04.2014

15-17 апреля II-я Международная конференция «Качество лекарственных средств»   15-17 апреля 2014 года в г. Ялта (гостиница «ЯЛТА-Интурист»), состоится II-я Международная конференция...

Детальніше...

Конференці…

18-02-2014 Просмотров:40077 Новости pr - avatar pr

Конференція ФК 26.02.2014

26 лютого – конференція «Обіг медичних виробів в Україні у 2014 році»   26 лютого 2014 року Державне підприємство «Український фармацевтичний інститут...

Детальніше...

Серія регі…

17-12-2013 Просмотров:39365 Новости pr - avatar pr

Стартувала серія регіональних прес-конференцій за результатами церемонії визнання кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії!   Протягом грудня 2013 року та січня 2014го...

Детальніше...

Повний пер…

16-12-2013 Просмотров:39485 Новости pr - avatar pr

Відомі учасники Реєстру "ТОП100 в медицині" 2012-2013 років!   Ознайомитись з переліком кращих представників медичної спільноти та закладів системи охорони здоров’я...

Детальніше...

Визначено …

26-11-2013 Просмотров:39686 Новости pr - avatar pr

Визначено кращого лікаря України!

Визначено кращого лікаря України! Протягом 22-25 жовтня 2013 року на стенді Національної Медичної Премії у межах 22 Міжнародної виставки "Охорона здоров'я...

Детальніше...

Конференці…

19-11-2013 Просмотров:39734 Новости pr - avatar pr

Конференція в Харкові 18.11.2013

В Харкові обговорили новий формат взаємовідносин лікарів і пацієнтів та презентували Національну Медичну Премію! Захист прав пацієнта та медичного працівника є...

Детальніше...

2 дипломи …

15-11-2013 Просмотров:39233 Новости pr - avatar pr

2 дипломи кандидатам НМП

Дипломами кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії нагороджено ще 2 представники медичної спільноти!   14 листопада на Вченій раді Інституту стратегічних досліджень...

Детальніше...

Підсумки к…

14-11-2013 Просмотров:39392 Новости pr - avatar pr

Підсумки конференції ФК 01.11.2013

Підсумки конференції "Актуальні питання експорту-імпорту лікарських засобів"   1 листопада 2013 року у Києві відбулась Міжнародна конференція "Актуальні питання експорту-імпорту лікарських засобів",...

Детальніше...

Вітаємо з …

11-11-2013 Просмотров:38905 Новости pr - avatar pr

Вітаємо з ювілеєм Ісаака Михайловича Трахтенберга!

Вітаємо з ювілеєм Ісаака Михайловича Трахтенберга! 11 листопада 2013 року виповнюється 90 років з дня народження і 65 років наукової,...

Детальніше...

Нові члени…

11-11-2013 Просмотров:38618 Новости pr - avatar pr

У Оргкомітеті Національної Медичної Премії – поповнення!   Від 17 жовтня 2013 року до складу Організаційного комітету Національної Медичної Премії увійшли 2...

Детальніше...

Розпочалос…

01-11-2013 Просмотров:40176 Новости pr - avatar pr

Розпочалось формування реєстру кращих медичних працівників 2014 року!   З 1 листопада 2013 року розпочалось формування Реєстру "ТОП100 в медицині" 2014...

Детальніше...

Продовжено…

30-10-2013 Просмотров:39225 Новости pr - avatar pr

Продовжено термін збору виправлених та доповнених документів кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії! 20% медичних працівників та лікувально-профілактичних закладів України, кандидатури...

Детальніше...

Фотопроект…

24-10-2013 Просмотров:40661 Новости pr - avatar pr

Фотопроект "Моя професія - моє покликання"

Фотопроект "Моя професія - моє покликання"   За останні 20 років в Україні помітно знизився рівень довіри до лікарів. За даними компанії...

Детальніше...

Пост-матер…

24-10-2013 Просмотров:42846 Новости pr - avatar pr

Пост-матеріал церемонії 23.10.2013

Відомі імена кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії!   З повним варіантом ПОСТ-РЕЛІЗУ (текстом, фото, відео з церемонії, а також історією...

Детальніше...

Анонс стен…

22-10-2013 Просмотров:39313 Новости pr - avatar pr

Прийди та проголосуй за кращого лікаря України! Раді повідомити усім тим, кому небайдуже майбутнє української медицини, протягом 22-25 жовтня ви маєте...

Детальніше...

Анонс цере…

17-10-2013 Просмотров:39731 Новости pr - avatar pr

Хто стане лауреатом найвищої громадської відзнаки у сфері медицини? 23 жовтня дізнайся першим імена потенційних кандидатів у лауреати! 23 жовтня у...

Детальніше...

Пост-реліз…

17-10-2013 Просмотров:42406 Новости pr - avatar pr

Пост-реліз Оргкомітету 17.10.2013

Відомий перелік кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії! 17 жовтня 2013 року у Міжнародному залі МОЗ України відбулось планове...

Детальніше...

Анонс Оргк…

17-10-2013 Просмотров:39957 Новости pr - avatar pr

Оргкомітет Національної Медичної Премії погодить імена кандидатів у лауреати! 17 жовтня 2013 року в Міжнародному залі МОЗ України відбудеться засідання Організаційного...

Детальніше...

Бути лауре…

08-10-2013 Просмотров:39022 Новости pr - avatar pr

Бути лауреатом Національної Медичної Премії – не тільки престижно, але й вигідно!

Бути лауреатом Національної Медичної Премії – не тільки престижно, але й вигідно! З того часу, як у 2012 році Київська дитяча...

Детальніше...

Hitech Adv…

20-09-2013 Просмотров:40710 Новости pr - avatar pr

Компанія "Hitech Advertisement" стала інноваційним медіа-партнером Національної Медичної Премії!

Детальніше...

З Днем фар…

17-09-2013 Просмотров:39971 Новости pr - avatar pr

Шановні представники фармацевтичної спільноти! Щиро вітаємо Вас з професійним святом - Днем фармацевтичного працівника! Важливою і значущою є ваша повсякденна, гуманна місія...

Детальніше...

Конференці…

05-09-2013 Просмотров:40327 Новости pr - avatar pr

Конференція журналу "Фармацевтичний кур’єр"

  Уважаемые господа! 01 ноября 2013 г. в Киеве состоится Международная конференция «Актуальные вопросы экспорта-импорта лекарственных средств» (далее - Конференция). Организатор...

Детальніше...

Анонс цере…

21-08-2013 Просмотров:42281 Новости pr - avatar pr

Хто стане лауреатом найвищої громадської відзнаки у сфері медицини? 23 жовтня дізнайся першим імена потенційних кандидатів у лауреати! 23 жовтня у...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

15-07-2013 Просмотров:42868 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Наталією Ружило

"Добра в цьому світі більше і все-таки воно перемагає": інтерв’ю з кращою медсестрою Івано-франківщини Наталією Ружило   Ружило Наталія Степанівна, головна медична сестра...

Детальніше...

Формування…

08-07-2013 Просмотров:41037 Новости pr - avatar pr

Розпочалось формування Реєстру "ТОП100 в медицині" 2013 року! До уваги трудових колективів лікувально-профілактичних закладів, професійних державних та незалежних організацій системи охорони...

Детальніше...

Стати меді…

02-07-2013 Просмотров:6104 Новости pr - avatar pr

У межах першого в історії незалежної України конкурсу для медиків та закладів системи охорони здоров’я пропонуємо ознайомитись з презентацією, обравши...

Детальніше...

Реєстр - н…

25-06-2013 Просмотров:41565 Новости pr - avatar pr

Шановні пані та панове! Ознайомитися з переліком кращих представників медичної спільноти України, які увійшли до Реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року...

Детальніше...

Опублікова…

19-06-2013 Просмотров:42776 Новости pr - avatar pr

Опубліковано реєстр 2012

Опубліковано реєстр кращих представників медичної спільноти України! 17 червня 2013 року стали відомі імена кращих працівників системи охорони здоров’я України 2012...

Детальніше...

ОВОЗ грома…

17-06-2013 Просмотров:40807 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Особливий внесок в охорону здоров’я": Громадські діячі"*   * Учасники реєстру, які набрали...

Детальніше...

Корпоратив…

17-06-2013 Просмотров:41291 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Корпоративна соціальна відповідальність"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

ОВОЗ грома…

17-06-2013 Просмотров:41497 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії ""Особливий внесок в охорону здоров’я": Громадські організації"*   * Учасники реєстру, які набрали...

Детальніше...

Медичні на…

17-06-2013 Просмотров:40915 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Медичні навчальні заклади"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

Заклади ох…

17-06-2013 Просмотров:42231 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Заклади охорони здоров’я"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

Викладачі …

17-06-2013 Просмотров:43482 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Викладачі медичних навчальних закладів"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних...

Детальніше...

Адміністра…

17-06-2013 Просмотров:43014 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Адміністратори закладів системи охорони здоров’я України"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу...

Детальніше...

Практикуюч…

17-06-2013 Просмотров:54655 Новости pr - avatar pr

Реєстр "ТОП100 в медицині" 2012 року: категорія «Практикуючі лікарі»*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів, будуть внесені до...

Детальніше...

Реєстр …

17-06-2013 Просмотров:44196 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 В МЕДИЦИНІ" 2012 року за категоріями: Категорія «Практикуючі лікарі» Категорія «Адміністратори закладів системи охорони здоров’я» Категорія «Ректори медичних навчальних закладів» Категорія...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

11-06-2013 Просмотров:43166 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Геннадієм Апанасенком

"Будь здоровий, завжди здоровий!": інтерв’ю з кращим санологом України Геннадієм Апанасенком Апанасенко Геннадій Леонідович, завідувач кафедри спортивної медицини та санології...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

04-06-2013 Просмотров:42746 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Олександром Зубовим

"Врожденная потребность в вспомоществлении себе подобным является основой врачебного искусства": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем-хірургом Донецька Олександром Зубовим Зубов Олександр Дем'янович, лікар-хірург,...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

28-05-2013 Просмотров:42485 Новости pr - avatar pr

«Пацієнт завжди має рацію, а медицина без знань – неможлива»: інтерв’ю з кращим ортопедом-травматологом Сімферополя Володимиром Мітьком Мітько Володимир Миколайович, лікар...

Детальніше...

НМП презен…

27-05-2013 Просмотров:41995 Новости pr - avatar pr

НМП презентували на конгресі серцево-судинних хірургів

Національну Медичну Премію презентували у колі серцево-судинних хірургів України та Польщі!   23 травня 2013 року на урочистому відкритті V конгресу...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

24-05-2013 Просмотров:43083 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Радиславом Котурбашем

"Професія лікаря – це ще й щоденна подвижницька праця, яка вимагає постійної роботи над собою та щохвилинної пильності": інтерв’ю з Радиславом...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

22-05-2013 Просмотров:44459 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Софією Галяс

"Життя і смерть ходять поруч, а професіоналізм, колективізм, дотримання санітарно-гігієнічних норм та добре слово перемагають хвороби": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем...

Детальніше...

Привітання…

13-05-2013 Просмотров:46056 Новости pr - avatar pr

Привітання до Дня медичної сестри 2013

Вітаємо кращих медсестер України! З нагоди святкування Дня медичної сестри, вітаємо Абашкіну Ларису Олексіївну, Галапац Наталю Богданівну та Ружило Наталю Степанівну...

Детальніше...

НМП стала …

29-04-2013 Просмотров:41298 Новости pr - avatar pr

НМП стала переможцем 7 фестивалю соціальної реклами

Національна Медична Премія стала переможцем 7-го Національного фестивалю соціальної реклами!   Національну Медичну Премію визнали одним із кращих рекламно-некомерційних проектів України...

Детальніше...

Результати…

25-04-2013 Просмотров:42633 Новости pr - avatar pr

Результати Оргкомітету НМП 25.04.2013

Василь Лазоришинець – новий Голова Оргкомітету Національної Медичної Премії!   Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії від 24 квітня 2013 року, що...

Детальніше...

Засідання …

22-04-2013 Просмотров:42694 Новости pr - avatar pr

Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії відбудеться 24 квітня   Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії відбудеться 24 квітня 2013 року в конференц-залі...

Детальніше...

Презантацы…

18-04-2013 Просмотров:55613 Новости pr - avatar pr

Презантацыя НМП на IV Міжнародному Медичному Форумі березень 2013

Найвищу громадську відзнаку у сфері медицини презентували у межах обговорення питань приватної медицини Презентація Національної Медичної Премії – першого в історії незалежної...

Детальніше...

Медичній с…

12-04-2013 Просмотров:43158 Новости pr - avatar pr

Медичній сфері України є ким пишатися: Національна Медична Премія Читаючи більшість загальнопопулярних ЗМІ, дедалі частіше переконуєшся в тому, що значно безпечніше...

Детальніше...

Інтрев’ю з…

02-04-2013 Просмотров:44150 Новости pr - avatar pr

Інтрев’ю з Валентиною Кононенко

"Бачити дитину здоровою - для мене найбільша нагорода": інтерв'ю з кращим, на думку колег, кардіоревматологом України Валентиною Кононенко Кононенко Валентина Миколаївна, лікар...

Детальніше...

Інтрев’ю з…

22-03-2013 Просмотров:45375 Новости pr - avatar pr

Інтрев’ю з Ларисою Абашкіною

"Медична сестра повинна мати стійкий характер і неабиякі організаторські здібності": інтерв’ю з кращою медичною сестрою Ларисою Абашкіною Абашкіна Лариса Олексіївна, медична сестра-анестезіолог...

Детальніше...

Презентаці…

22-03-2013 Просмотров:42037 Новости pr - avatar pr

Презентація НМП на конференції 21.03.2013

Національну Медичну Премію презентували перед професорсько-викладацьким складом! 21 березня 2013 року у рамках ХІІІ Міжнародної наукової конференції щодо формування національних...

Детальніше...

Результати…

20-03-2013 Просмотров:44251 Новости pr - avatar pr

Результати засідання Оркомітету НМП 19.03.2013

Березневе засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії підвело підсумки діяльності у 2012 році   Перше у 2013 році засідання Організаційного комітету Національної Медичної Премії...

Детальніше...

Оргкомітет…

18-03-2013 Просмотров:43236 Новости pr - avatar pr

Підсумки 2012-го та плани 2013-го року з’ясовуватимуть на засіданні Оргкомітету Національної Медичної Премії завтра!   Завтра, 19 березня 2013 року, відбудеться...

Детальніше...

Анонс IV М…

17-03-2013 Просмотров:52907 Новости pr - avatar pr

Анонс IV МІЖНАРОДНОГО МЕДИЧНОГО ФОРУМУ

IV МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ, один із партнерів Національної Медичної Премії, відбудеться 16-19 квітня!     16 – 19 квітня 2013 року у м....

Детальніше...

Раїса Бога…

12-03-2013 Просмотров:42455 Новости pr - avatar pr

Раїса Богатирьова про зміцнення престижу професії медика

Раїса Богатирьова повідомила, що «держава докладатиме зусиль для підвищення соціального статусу та зміцнення престижу професії медика» Нещодавно Міністр охорони здоров'я України...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

15-03-2013 Просмотров:44788 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Віталієм Москаленком

"Бути лікарем – це покликання, а не розрахунок, це гуманність і милосердя, які піднесуть вас на п’єдестал людської вдячності": інтерв’ю з ректором...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

10-03-2013 Просмотров:45618 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Василем Пришляком

"Хороший лікар – завжди вічний студент": інтерв’ю з кращим кардіологом Тернопільщини Василем Пришляком Пришляк Василь Дмитрович, лікар-кардіолог, доцент кафедри терапії...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

07-03-2013 Просмотров:45439 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Володимиром Лісовим

"Лікар повинен бути відкритим, незалежно від власного статусу та статусу пацієнта": інтерв’ю з кращим практикуючим урологом України Володимиром Лісовим Лісовий Володимир Миколайович,...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

04-03-2013 Просмотров:46024 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Миколою Романюком

"Бережіть себе, слідкуйте за собою, вдосконалюйтесь, думайте та будьте обережними": інтерв’ю з кращим практикуючим хірургом Чернігівщини Миколою Романюком Романюк Микола...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

01-03-2013 Просмотров:48782 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Тетяною Антонець

"Заради спасіння життя хворої дитини варто ризикувати і йти на порушення посадової інструкції та функціональних обов’язків": інтерв’ю з кращим лікарем Вінницької...

Детальніше...

Колективні…

28-02-2013 Просмотров:42551 Новости pr - avatar pr

Колективні подання кандидатів тривають

До уваги трудових колективів закладів та організацій сфери охорони здоров’я! Подовжуються терміни подання кандидатів на отримання найвищої відзнаки у сфері медицини! ...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

27-02-2013 Просмотров:46501 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Анатолієм Пілецьким

"Лауреат Національної Медичної Премії 2013 року – людина, професіоналізм якої визнала медична спільнота": інтерв’ю з кращим терапевтом Києва Анатолієм Пілецьким Пілецький...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

26-02-2013 Просмотров:47029 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Віктором Морозом

"В українському суспільстві не вигідно бути здоровим": інтерв’ю з кращим медиком Волинської області Віктором Морозом Мороз Віктор Васильович, лікар-уролог, головний...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

22-02-2013 Просмотров:44034 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю зі Світланою Любушкіною

"Не шукайте "чудес зцілення", шукайте хорошого спеціалізованого лікаря": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем-фтизіатром Світланою Любушкіною Любушкіна Світлана Михайлівна, лікар-фтизіатр, завідувач відділенням легеневого...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

21-02-2013 Просмотров:46785 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Юрієм Кожарою

"Медики і пацієнти повинні йти назустріч один одному": інтерв’ю з кращим медиком столиці та керівником закладу охорони здоров’я Юрієм...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

19-02-2013 Просмотров:45048 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Ніною Медведчук

"Мрія про медицину народилася тоді, коли я вперше відчула біль утрати дорогої мені людини": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем...

Детальніше...

«Ведіть зд…

18-02-2013 Просмотров:46265 Новости pr - avatar pr

«Ведіть здоровий спосіб життя і не піддавайтеся негативним емоціям»: інтерв’ю з кращою медсестрою України Наталією Галапац

"Ведіть здоровий спосіб життя і не піддавайтеся негативним емоціям": інтерв’ю з кращою медсестрою України Наталією Галапац Галапац Наталія Богданівна, заступник головного...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

14-02-2013 Просмотров:46246 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Петром Русаком

"Хірургія – справа мого життя": Петро Русак, кращий практикуючий лікар України Русак Петро Степанович, лікар-хірург, кандидат медичних наук, завідувач хірургічним відділенням...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

14-02-2013 Просмотров:45922 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Олегом Швецем

"Запорука високої кваліфікації лікаря – постійне навчання": інтерв’ю з головним позаштатним дієтологом МОЗ України – Олегом Швецем Швець Олег Віталійович, кандидат...

Детальніше...

Новорічні …

27-12-2012 Просмотров:46165 Новости pr - avatar pr

До Нового 2013 року залишилось рівно 4 дні! Виконавча дирекція Національної Медичної Премії в особі колективу Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я...

Детальніше...

Сергія РПК

06-12-2012 Просмотров:47000 Новости pr - avatar pr

Сергія РПК

Київщина, Донеччина, Львівщина та Закарпаття розповіли про своїх земляків, які стали лауреатами найвищої відзнаки у сфері медицини – Національної Медичної...

Детальніше...

Володимир …

03-12-2012 Просмотров:44449 Новости pr - avatar pr

Прошу перерахувати мою грошову премію на потреби Комунальної установи "Ржавецький психоневрологічний інтернат". З повагою лауреат Національної Медичної Премії у категорії "Практикуючі...

Детальніше...

Підтримка …

22-11-2012 Просмотров:46164 Новости pr - avatar pr

Підтримка і нагорода Сінево

Європейська мережа медичних лабораторій «Synevo» підтримала кращих лікарів України 19 листопада 2012 року в Києві відбулась зустріч співголови Оргкомітету Національної...

Детальніше...

Колектив Ш…

21-11-2012 Просмотров:45180 Новости pr - avatar pr

Весь коллектив Представительства искренне благодарен за такую высокую оценку нашей деятельности.Присужденный нам за победу сертификат на 2000 грн. мы хотели...

Детальніше...

Митько пер…

14-11-2012 Просмотров:44252 Новости pr - avatar pr

Прошу мое денежное вознаграждение перечислить на расчетный счет Симферопольского районного территориальногомедицинского объединения ГУ ГКСУ в Автономной Республике Крым для...

Детальніше...

Анатолій П…

13-11-2012 Просмотров:45011 Новости pr - avatar pr

Прошу перерахувати мою грошову премію в сумі 2,000 грн. релігійній общині УПЦ на честь Косьми та Деміана на розвиток духовності...

Детальніше...

Запорука п…

13-11-2012 Просмотров:45139 Новости pr - avatar pr

Хочу привітати Вас з прекрасно організованою і проведеною церемонією нагородження лауреатів Національної медичної Премії. Також хочу офіційно повідомити, що фонд...

Детальніше...

Стати спон…

13-11-2012 Просмотров:6638 Новости Super User - avatar Super User

Спонсори Національної Медичної Премії – це фізичні чи юридичні особи, які забезпечують підтримку проведення конкурсу «Національна Медична Премія». Статус ...

Детальніше...

Ємець пере…

08-11-2012 Просмотров:45264 Новости pr - avatar pr

Ілля Ємець передав грошову частину винагороди на подарунки дітям, які лікуються в Центрі дитячої кардіології та...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:45047 Новости pr - avatar pr

З початку грудня розпочнеться голосування практикуючих лікарів в Інтернеті. Для голосування в Інтернеті Експерту необхідно отримати персональний код, який  буде розміщений...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:44855 Новости pr - avatar pr

До 30 листопада триватиме подання кандидатів до Реєстру. В 2012 році кандидатів до реєстру «ТОП100 в медицині» подають наступні Експерти: -  Колективні...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:45669 Новости pr - avatar pr

15 жовтня розпочалося формування реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року.

Детальніше...

Відбулась …

26-10-2012 Просмотров:46310 Новости pr - avatar pr

25 жовтня 2012 року в Комсольській Правді відбулась прес-конференція за результатами церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії.

Детальніше...

призи для …

21-10-2012 Просмотров:47195 Новости pr - avatar pr

Переможців відзначили нагородою з зображенням золотої голови Асклепія, дипломами, подарунками та сертифікатами на отримання грошових винагород, розмір яких сягав від...

Детальніше...

42 Націона…

21-10-2012 Просмотров:46165 Новости pr - avatar pr

19 жовтня 2012 року 42 Національні Медичні Премії знайшли своїх власників!

Детальніше...

Місце пров…

06-10-2012 Просмотров:46081 Новости pr - avatar pr

Нагородження лауреатів Національної Медичної Премії відбудеться у Холі Чемпіонів НСК Олімпійський.

Детальніше...

"МOРІ…

20-08-2012 Просмотров:48003 Новости Super User - avatar Super User

Медіапартнером конкурсу "Національна Медична Премія" став видавничий дім "МOРІОН".

Детальніше...

На чергови…

19-09-2012 Просмотров:46824 Новости Super User - avatar Super User

На чергових зборах Організаційного комітету Конкурсу, що відбудуться 25 вересня 2012 року, буде затверджено перелік лауреатів Національної Медичної Премії.

Детальніше...

Національн…

20-08-2012 Просмотров:48010 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії стала "Національна радіокомпанія України".

Детальніше...

МОЗ Україн…

20-08-2012 Просмотров:47366 Новости Super User - avatar Super User

Нагородження лауреатів Національної Медичної Премії внесене до Плану заходів МОЗ України, скерованих на розвиток громадянського суспільства.

Детальніше...

"Укра…

20-08-2012 Просмотров:48242 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії стало видання "Україна молода".

Детальніше...

Урочиста ц…

20-08-2012 Просмотров:48114 Новости Super User - avatar Super User

Урочиста церемонія нагородження лауреатів перенесена на 19 жовтня 2012 року.

Детальніше...

"Укрі…

20-08-2012 Просмотров:47924 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження переможців конкурсу "Національна Медична Премїя" стало інформаційне агентство "Укрінформ".

Детальніше...