"Медична сестра повинна мати стійкий характер і неабиякі організаторські здібності":

інтерв’ю з кращою медичною сестрою Ларисою Абашкіною


Абашкіна Лариса Олексіївна, медична сестра-анестезіолог відділення анестезіології Одеської обласної клінічної лікарні, член Територіальної атестаційної комісії молодших медичних спеціалістів при Управлінні охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації, викладач Одеських курсів підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів, співзасновник і віце-президент Асоціації медсестер Одеської області (АМСОО), лауреат Національної Медичної Премії 2012 року в категорії «Середній медичний персонал»


Ларисо Олексіївно, Ви стали відомі широкому колу громадськості у 2012 році як одна з трьох кращих медичних сестер України. Скажіть, завжди хотіли бути медсестрою чи думали про здобуття альтернативної медицині професії?

У юності вибір майбутньої спеціальності залежить у великій мірі від оточуючих людей. Тому часто трапляється так, що той, кому ти симпатизуєш або той, на кого підсвідомо хочеш бути схожий, обирає за тебе твою ж професійну стежку. Я народилася у багатодітній сім’ї, де, окрім мене, батьки виховували ще четверо діточок. Через рік після моєї появи на світ наша сім’я переїхала з містечка Балта до Одеси. Батько влаштувався ковалем на завод «Автогенмаш». За ним пішли й діти. Завдяки працелюбності й доброзичливій поведінці, наша сім’я доволі швидко завоювала авторитет у трудовому колективі і про нас на заводі почали говорити не інакше, як про трудову династію.

То Ви хотіли продовжити сімейну традицію, пішовши працювати на завод?

Так! Пригадую, як я не могла дочекатись, коли закінчу вісім класів і піду на батьківський завод, де для молодих дівчат була і робота, і пошана, і перспектива. Однак, ще більше мені хотілося бути схожою на нашу сусідку Анетту Тимофеєву, яка працювала лікарем-терапевтом у районній поліклініці. У нашому дворі, де мешкали люди різних національностей і професій, Анетта Андріївна була чи не найшановнішою людиною. Коли хтось, хоч серед ночі, звертався до неї за допомогою, вона не роздумуючи хапала свою «тривожну» валізку, і поспішала до хворого. Так, подумки я неодноразово одягала білосніжний, завжди випрасуваний халат тітки Анетти. 1968-ий рік змусив остаточно визначатись з життєвим вибором. Тож я та четверо моїх шкільних товаришів – три дівчинки і два хлопці – чітко вирішили, що будемо вступати до медичного училища. Однак успішно склали іспити тільки дівчата. З однією із них, подругою дитинства та юності – Людмилою Капітоновою, ми не просто досі спілкуємось, а й багато років йдемо поруч по життю. Сьогодні Людмила Анатоліївна – заступник головного лікаря з медсестринства Одеської обласної клінічної лікарні.

Яким був Ваш шлях до отримання Національної Медичної Премії?

Якщо взяти до уваги той факт, що Одеське медичне училище №2 я закінчила у 1972-му році, а удостоєна честі стати лауреатом Національної Медичної Премії була у 2012-му, то цей шлях охоплює 40 років. За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я мене неодноразово нагороджували Почесними грамотами з Управління охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації, Асоціації медичних сестер України, Профспілки працівників охорони здоров’я України, Почесною грамотою МОЗ України (у 2006 році), Грамотою Національної Ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України (2008 рік). Практично усі ці роки я пропрацювала в одній лікарні, різними були тільки операційні приміщення. Ще на зорі трудової біографії любов до хірургії мені привила Любов Степанівна Данильченко. Це була легендарна жінка, учасниця Великої Вітчизняної війни, яка працювала лікарем у 411-му військовому шпиталі, де я проходила свою практику. За 25 років (1983-2008 рр.) роботи на посаді старшої медсестри відділення анестезіології Одеської обласної клінічної лікарні я намагалась працювати, аби якнайкраще організувати робочий процес. Наприклад, я пильнувала, аби перед операцією наркозно-дихальна й контрольно-діагностична апаратура завжди бути готова до роботи, слідкувала й за тим, щоб кожен прилад експлуатувався правильно й обережно, аби були дотримані правила безпеки. Операційна сестра, сестра-анестезист завжди повинні усвідомлювати, що несуть відповідальність за результат операції вони нарівні з лікарями.

Чому саме хірургія?

Хірургія – це така радикальна і конкретна сфера медицини, у якій ти відразу бачиш результати своїх дій. Ти бачиш, як людина стає на ноги, як у неї відновлюються функції організму. Разом з цим, робота в операційній – це завжди командна робота лікарів-хірургів, анестезіологів, медсестер. Мені подобалося працювати саме в такій команді, відчуваючи себе рівною серед колег. Як виявилося згодом, вибір професії був не випадковим. Пробувала я себе й в іншому амплуа, однак працювати змогла лише у операційній. Моє місце там, де завжди видно, хто чого вартий, де панує дисципліна, де дії узгоджені.

Чи дотримуєтесь Ви якихось професійних принципів, які могли б назвати девізом своєї щоденної діяльності?

Я дотримуюсь, передусім, принципу людяності. Не важливо, продавець ти чи лікар, будь-який спеціаліст повинен бути, перш за все, людиною. Батьки вчили мене жити по-совісті. Такі ж цінності ми з чоловіком, до речі також медиком, привили й своїм дітям. Я – щаслива жінка. Доля дарувала мені радість прожити 35 років, як кажуть, душа в душу, поруч з людиною, яка була для мене люблячим чоловіком, надійним другом, і взірцем спеціаліста, який ніколи не зрадить клятві Гіппократа. З чоловіком ми познайомились в Одесі за надзвичайно романтичних обставин. Однак з часом доля закинула його на інший кінець світу, аж до Владивостоку. У своїх листах до друзів він часто запитував: «Чи не вийшла заміж Лариса?». Йому відповідали, що ні. «То передайте їй привіт. Я повернуся, і ми одружимось». Так воно й трапилось. Чоловік повернувся після 2-річної інтернатури з Владивостоку і ми одружилися. Мій чоловік В’ячеслав Абашкін працює хірургом у відділенні судинної хірургії Одеської обласної клінічної лікарні.

Чи ведете Ви здоровий спосіб життя? Як саме? Як довго і чому?

Специфіка нашої роботи з її постійними нічними викликами, багатогодинною напруженою роботою у оперблоці вимагає завжди бути у гарній фізичній формі. Відтак, бажаєш ти цього чи ні, а потрібно дотримуватись певного алгоритму поведінки, котрий прийнято називати здоровим способом життя. Я ніколи не палила. У молодості займалась пішохідним туризмом, відвідувала гуртки бального та спортивного танцю. З віком спортивні навантаження довелось дещо зменшити. Однак і досі щоденною нормою для мене є 5-6-кілометрова прогулянка вздовж морського узбережжя. У міру можливостей займаюсь аквааеробікою.

Якою, на Вашу думку, повинна бути хороша медична сестра?

Прийнято вважати, що професія медсестри починається з милосердя. Я не зовсім з цим погоджуюсь. Милосердя у тій чи іншій мірі притаманне кожній людині. А медична сестра перш за все повинна мати фахові знання і навички, стійкий характер і неабиякі організаторські здібності. Вона повинна бути максимально зібраною і готовою до виконання термінових завдань. Якщо мова йде про операційну сестру, то вона – права рука лікаря. Лікар думає над тим, як йому краще вчинити, щоб врятувати людині життя. А який апарат підключити, який інструмент підготувати чи які медикаменти забезпечити – усе це завдання медичної сестри.

У чому полягають складнощі професії медичної сестри в Україні?

Для того, аби робота середнього медперсоналу була продуктивною, у нашій державі повинні бути створені відповідні умови. Я не маю на увазі питання заробітної плати, які відносяться до розряду «вічних». Справа у тому, що намагаючись зробити все можливе для покращення здоров’я пацієнта, медична сестра ризикує власним здоров’ям, насамперед, з точки зору внутрішньо-лікарняних інфекцій. Знайти відповідь на питання «як цьому запобігти?» мені допоміг досвід наших закордонних колег. Завдячуючи старанням колишнього головного лікаря Василя Гогуленка, усередині 1990-х рр. було започатковано партнерство між нашою лікарнею та шпиталем Коні-Айленд у Нью-Йорку. У рамках цієї програми ряд спеціалістів, у тім числі і я, пройшли кількамісячне стажування в США. Набуті знання згодом допомогли впровадити інфекційний контроль у практику операційних медичних сестер та анестезіологічної служби. Результати цієї роботи надихнули мене і моїх колег на формування посібника для вітчизняних фахівців. Так у 2001 році в Києві вийшла книжка «Інфекційний контроль в хірургії».

40-річний стаж роботи, напевне, сприяв виведенню у вас, як спеціаліста сфери охорони здоров’я, універсальних формул здоров’я. Поділіться ними з нашими читачами.

За роки своєї професійної діяльності я не раз переконувалась у тому, наскільки важливим є відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я своїх рідних і близьких. Звертатись до спеціаліста потрібно своєчасно: одразу ж при появі перших симптомів захворювання. Мені на власному досвіді довелося зіткнутися з такою неприємністю, як рак молочної залози. Подолати недугу допомогла своєчасна діагностика. Вельмишановні наші пацієнти, ніколи не лінуйтеся проходити медичні огляди, не нехтуйте диспансерним наглядом! А якщо не вбереглися, не марнуйте часу, не займайтеся профанацією - відразу звертайтеся до профільного спеціаліста. І ще: не впадайте у відчай, боріться за себе, ведіть активний спосіб життя. Тільки так вам вдасться перемогти хворобу.

Більшість медичних працівників негативно ставляться до практики самолікування. Якою ж є Ваша думка з цього приводу?

Важко сказати. Кожна людина повинна керуватись власними переконаннями, але й не забувати про здоровий глузд. Тут багато залежить від освіти, виховання та соціального оточення.

Кого Ви вважаєте еталоном медика-професіонала?

Серед моїх учителів і колег по роботі таких спеціалістів є чимало. На зусиллях цих людей тримається наша вітчизняна система охорони здоров’я. Користуючись нагодою, хочу відзначити доцента, родоначальника відділення торакальної хірургії Одеської обласної клінічної лікарні Івана Пантелеймоновича Пілявського, хірурга Пироженка Віталія Васильовича, професора Олександра Петровича Доценка, а також старшу медсестру відділення, в якому я починала працювати, Марію Володимирівну Морозову.

Над чим ведете роботу на сьогоднішній день?

У своїй повсякденній роботі намагаюсь не відставати від вимог часу. Та клініка, у яку я прийшла 40 років назад, змінилась кардинально. Якщо у 1983 році в обласній лікарні було проведено 1800 оперативних втручань з застосуванням анестезії загальної дії, то сьогодні за рік практикується 10 тисяч наркозів. Завдячуючи Богу, клініка весь час розвивається, оснащується сучасним обладнанням на основі високих технологій. А це вимагає від медсестри-анестезиста постійного професійного самовдосконалення. Що ж до громадської роботи, то для мене і моїх колег по Асоціації медичних сестер 2013-й рік буде дуже відповідальним. Зараз, разом зі Світланою Платовською, президентом АМСОО, ми готуємо проведення ювілейного, десятого за ліком професійного конкурсу «Краща медична сестра Одеського регіону». На відміну від попередніх, це має бути більш масштабний і яскравий захід з залученням переможців усіх попередніх конкурсів, поважних гостей, наших колег по Асоціації з інших областей України. У межах заходу планується проведення науково-практичної конференції, присвяченої актуальним проблемам охорони здоров’я жінки. Разом з цим, очікується випуск чергового номера друкованого часопису нашої Асоціації.

Продовжіть фразу: лауреат Національної Медичної Премії 2013 року – це…

Особисто мені хотілося б бачити серед лауреатів Національної Медичної Премії 2013-го року більше медичних сестер. Не обов’язково головних чи старших. Вважаю, що посада є вторинним показником, тоді як первинним – кваліфікація, досвід, а головне користь від твого професійного служіння пацієнтам і колективу лікарні.

Наведіть кілька найяскравіших у плані позитивних і негативних емоцій прикладів з Вашої професійної практики.

На все життя залишилися у пам'яті ті кілька місяців, коли мені волею долі довелось працювати старшою медсестрою приймального покою в дитячому відділенні. Коли вмирає дитина і ти не можеш їй нічим допомогти, це дуже важко пережити… Конкретні приклади з практики сестри-анестезиста цікавими та повчальними можуть бути хіба що у телевізійних серіалах. У реальному житті – все по-іншому. Одеська обласна клінічна лікарня – це той заклад, який знаходиться поблизу двох потужних транспортних артерій країни: автомагістралей Одеса-Київ та Одеса-Миколаїв. Це заклад, куди цілодобово доставляє постраждалих «медицина катастроф» (нещасні випадки на виробництві, перестрілки у розважальних закладах, усілякого роду аварії). Зрештою, на нашу обласну лікарню покладена відповідальність за розгортання мобільного польового шпиталю поблизу Одеського припортового заводу – одного з найпотужніших виробників аміаку у Європі. А щоб розгортання вкладалось у рамки заданих нормативів, потрібні регулярні тренування. Якось, мабуть, років з десять назад, проводились показові навчання для фахівців з країн СНД. Ми розгортали шпиталь у рамках оперативних дій з ліквідації наслідків витоку аміаку. Хоч шпиталь і був герметичним, встигли надихатись газу, що дивним чином позначилось на самопочутті. На фоні страшенної втоми, нас охопило відчуття якоїсь ейфорії. Не встигли розвезти медиків по домівках, як знову – терміновий виклик до лікарні: зійшов з рейок потяг «Одеса-Москва»…

Новини проекту

Предыдущая Следующая Страница:

Прес-анонс…

30-07-2014 Просмотров:40139 Новости pr - avatar pr

Міжнародний Медичний Форум у пріоритеті медичної спільноти 14-16 жовтня 2014 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбудеться V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ...

Детальніше...

З Днем мед…

13-06-2014 Просмотров:40074 Новости pr - avatar pr

З Днем медичного працівника 2014

Вітаємо кращих медичних працівників із професійним святом!   З нагоди святкування Дня медичного працівника, Оргкомітет та Виконавча дирекція конкурсу "Національна Медична Премія"...

Детальніше...

Розпочало …

12-05-2014 Просмотров:40051 Новости pr - avatar pr

Розпочало роботу Журі 2013-14

Розпочало роботу Журі Національної Медичної Премії!   Розпочало роботу Журі конкурсу "Національна Медична Премія" у справі визначення лауреатів найвищої громадської відзнаки у...

Детальніше...

Оргкомітет…

10-04-2014 Просмотров:40041 Новости pr - avatar pr

Оргкомітет 10.04.2014

Затвердили формат церемонії на засіданні Оргкомітету Національної Медичної Премії!   10 квітня 2014 року в Академії медичних наук України відбулось...

Детальніше...

Відкритий …

04-04-2014 Просмотров:39730 Новости pr - avatar pr

Відкритий лист! Останнім часом до Виконавчої дирекції Національної Медичної Премії все частіше надходить інформація про продажність конкурсу: про те, що...

Детальніше...

Якщо Ви, В…

19-03-2014 Просмотров:41070 Новости pr - avatar pr

Якщо Ви, Ваші друзі чи знайомі були свідком героїчного вчинку медика, який, нехтуючи власною безпекою, рятував на Майдані пораненого чи потерпілого, просимо розповісти про це нам!

До уваги очевидців порятунку людей на Майдані! Всеукраїнський незалежний громадський конкурс «Національна Медична Премія» спільно з Всеукраїнською Радою захисту прав...

Детальніше...

Анонс ММФ …

05-03-2014 Просмотров:40524 Новости pr - avatar pr

Анонс ММФ 2014-2

  14 – 16 жовтня 2014 року у м. Києві (ВЦ «КиївЕкспоПлаза») відбудеться V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ – масштабний комплексний...

Детальніше...

Національн…

24-02-2014 Просмотров:38207 Новости pr - avatar pr

Національна Медична Премія – найвища громадська відзнака у сфері медицини!

Національна Медична Премія – найвища громадська відзнака у сфері медицини!   Щороку сотні відомих і впливових представників медичної й фармацевтичної спільноти України...

Детальніше...

Конференці…

18-02-2014 Просмотров:40115 Новости pr - avatar pr

Конференція ФК 15-17.04.2014

15-17 апреля II-я Международная конференция «Качество лекарственных средств»   15-17 апреля 2014 года в г. Ялта (гостиница «ЯЛТА-Интурист»), состоится II-я Международная конференция...

Детальніше...

Конференці…

18-02-2014 Просмотров:40078 Новости pr - avatar pr

Конференція ФК 26.02.2014

26 лютого – конференція «Обіг медичних виробів в Україні у 2014 році»   26 лютого 2014 року Державне підприємство «Український фармацевтичний інститут...

Детальніше...

Серія регі…

17-12-2013 Просмотров:39365 Новости pr - avatar pr

Стартувала серія регіональних прес-конференцій за результатами церемонії визнання кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії!   Протягом грудня 2013 року та січня 2014го...

Детальніше...

Повний пер…

16-12-2013 Просмотров:39486 Новости pr - avatar pr

Відомі учасники Реєстру "ТОП100 в медицині" 2012-2013 років!   Ознайомитись з переліком кращих представників медичної спільноти та закладів системи охорони здоров’я...

Детальніше...

Визначено …

26-11-2013 Просмотров:39686 Новости pr - avatar pr

Визначено кращого лікаря України!

Визначено кращого лікаря України! Протягом 22-25 жовтня 2013 року на стенді Національної Медичної Премії у межах 22 Міжнародної виставки "Охорона здоров'я...

Детальніше...

Конференці…

19-11-2013 Просмотров:39735 Новости pr - avatar pr

Конференція в Харкові 18.11.2013

В Харкові обговорили новий формат взаємовідносин лікарів і пацієнтів та презентували Національну Медичну Премію! Захист прав пацієнта та медичного працівника є...

Детальніше...

2 дипломи …

15-11-2013 Просмотров:39233 Новости pr - avatar pr

2 дипломи кандидатам НМП

Дипломами кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії нагороджено ще 2 представники медичної спільноти!   14 листопада на Вченій раді Інституту стратегічних досліджень...

Детальніше...

Підсумки к…

14-11-2013 Просмотров:39393 Новости pr - avatar pr

Підсумки конференції ФК 01.11.2013

Підсумки конференції "Актуальні питання експорту-імпорту лікарських засобів"   1 листопада 2013 року у Києві відбулась Міжнародна конференція "Актуальні питання експорту-імпорту лікарських засобів",...

Детальніше...

Вітаємо з …

11-11-2013 Просмотров:38905 Новости pr - avatar pr

Вітаємо з ювілеєм Ісаака Михайловича Трахтенберга!

Вітаємо з ювілеєм Ісаака Михайловича Трахтенберга! 11 листопада 2013 року виповнюється 90 років з дня народження і 65 років наукової,...

Детальніше...

Нові члени…

11-11-2013 Просмотров:38618 Новости pr - avatar pr

У Оргкомітеті Національної Медичної Премії – поповнення!   Від 17 жовтня 2013 року до складу Організаційного комітету Національної Медичної Премії увійшли 2...

Детальніше...

Розпочалос…

01-11-2013 Просмотров:40177 Новости pr - avatar pr

Розпочалось формування реєстру кращих медичних працівників 2014 року!   З 1 листопада 2013 року розпочалось формування Реєстру "ТОП100 в медицині" 2014...

Детальніше...

Продовжено…

30-10-2013 Просмотров:39225 Новости pr - avatar pr

Продовжено термін збору виправлених та доповнених документів кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії! 20% медичних працівників та лікувально-профілактичних закладів України, кандидатури...

Детальніше...

Фотопроект…

24-10-2013 Просмотров:40662 Новости pr - avatar pr

Фотопроект "Моя професія - моє покликання"

Фотопроект "Моя професія - моє покликання"   За останні 20 років в Україні помітно знизився рівень довіри до лікарів. За даними компанії...

Детальніше...

Пост-матер…

24-10-2013 Просмотров:42846 Новости pr - avatar pr

Пост-матеріал церемонії 23.10.2013

Відомі імена кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії!   З повним варіантом ПОСТ-РЕЛІЗУ (текстом, фото, відео з церемонії, а також історією...

Детальніше...

Анонс стен…

22-10-2013 Просмотров:39313 Новости pr - avatar pr

Прийди та проголосуй за кращого лікаря України! Раді повідомити усім тим, кому небайдуже майбутнє української медицини, протягом 22-25 жовтня ви маєте...

Детальніше...

Анонс цере…

17-10-2013 Просмотров:39731 Новости pr - avatar pr

Хто стане лауреатом найвищої громадської відзнаки у сфері медицини? 23 жовтня дізнайся першим імена потенційних кандидатів у лауреати! 23 жовтня у...

Детальніше...

Пост-реліз…

17-10-2013 Просмотров:42407 Новости pr - avatar pr

Пост-реліз Оргкомітету 17.10.2013

Відомий перелік кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії! 17 жовтня 2013 року у Міжнародному залі МОЗ України відбулось планове...

Детальніше...

Анонс Оргк…

17-10-2013 Просмотров:39957 Новости pr - avatar pr

Оргкомітет Національної Медичної Премії погодить імена кандидатів у лауреати! 17 жовтня 2013 року в Міжнародному залі МОЗ України відбудеться засідання Організаційного...

Детальніше...

Бути лауре…

08-10-2013 Просмотров:39024 Новости pr - avatar pr

Бути лауреатом Національної Медичної Премії – не тільки престижно, але й вигідно!

Бути лауреатом Національної Медичної Премії – не тільки престижно, але й вигідно! З того часу, як у 2012 році Київська дитяча...

Детальніше...

Hitech Adv…

20-09-2013 Просмотров:40710 Новости pr - avatar pr

Компанія "Hitech Advertisement" стала інноваційним медіа-партнером Національної Медичної Премії!

Детальніше...

З Днем фар…

17-09-2013 Просмотров:39972 Новости pr - avatar pr

Шановні представники фармацевтичної спільноти! Щиро вітаємо Вас з професійним святом - Днем фармацевтичного працівника! Важливою і значущою є ваша повсякденна, гуманна місія...

Детальніше...

Конференці…

05-09-2013 Просмотров:40329 Новости pr - avatar pr

Конференція журналу "Фармацевтичний кур’єр"

  Уважаемые господа! 01 ноября 2013 г. в Киеве состоится Международная конференция «Актуальные вопросы экспорта-импорта лекарственных средств» (далее - Конференция). Организатор...

Детальніше...

Анонс цере…

21-08-2013 Просмотров:42281 Новости pr - avatar pr

Хто стане лауреатом найвищої громадської відзнаки у сфері медицини? 23 жовтня дізнайся першим імена потенційних кандидатів у лауреати! 23 жовтня у...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

15-07-2013 Просмотров:42870 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Наталією Ружило

"Добра в цьому світі більше і все-таки воно перемагає": інтерв’ю з кращою медсестрою Івано-франківщини Наталією Ружило   Ружило Наталія Степанівна, головна медична сестра...

Детальніше...

Формування…

08-07-2013 Просмотров:41041 Новости pr - avatar pr

Розпочалось формування Реєстру "ТОП100 в медицині" 2013 року! До уваги трудових колективів лікувально-профілактичних закладів, професійних державних та незалежних організацій системи охорони...

Детальніше...

Стати меді…

02-07-2013 Просмотров:6104 Новости pr - avatar pr

У межах першого в історії незалежної України конкурсу для медиків та закладів системи охорони здоров’я пропонуємо ознайомитись з презентацією, обравши...

Детальніше...

Реєстр - н…

25-06-2013 Просмотров:41566 Новости pr - avatar pr

Шановні пані та панове! Ознайомитися з переліком кращих представників медичної спільноти України, які увійшли до Реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року...

Детальніше...

Опублікова…

19-06-2013 Просмотров:42776 Новости pr - avatar pr

Опубліковано реєстр 2012

Опубліковано реєстр кращих представників медичної спільноти України! 17 червня 2013 року стали відомі імена кращих працівників системи охорони здоров’я України 2012...

Детальніше...

ОВОЗ грома…

17-06-2013 Просмотров:40808 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Особливий внесок в охорону здоров’я": Громадські діячі"*   * Учасники реєстру, які набрали...

Детальніше...

Корпоратив…

17-06-2013 Просмотров:41293 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Корпоративна соціальна відповідальність"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

ОВОЗ грома…

17-06-2013 Просмотров:41497 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії ""Особливий внесок в охорону здоров’я": Громадські організації"*   * Учасники реєстру, які набрали...

Детальніше...

Медичні на…

17-06-2013 Просмотров:40917 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Медичні навчальні заклади"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

Заклади ох…

17-06-2013 Просмотров:42231 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Заклади охорони здоров’я"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

Викладачі …

17-06-2013 Просмотров:43483 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Викладачі медичних навчальних закладів"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних...

Детальніше...

Адміністра…

17-06-2013 Просмотров:43014 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Адміністратори закладів системи охорони здоров’я України"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу...

Детальніше...

Практикуюч…

17-06-2013 Просмотров:54655 Новости pr - avatar pr

Реєстр "ТОП100 в медицині" 2012 року: категорія «Практикуючі лікарі»*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів, будуть внесені до...

Детальніше...

Реєстр …

17-06-2013 Просмотров:44197 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 В МЕДИЦИНІ" 2012 року за категоріями: Категорія «Практикуючі лікарі» Категорія «Адміністратори закладів системи охорони здоров’я» Категорія «Ректори медичних навчальних закладів» Категорія...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

11-06-2013 Просмотров:43166 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Геннадієм Апанасенком

"Будь здоровий, завжди здоровий!": інтерв’ю з кращим санологом України Геннадієм Апанасенком Апанасенко Геннадій Леонідович, завідувач кафедри спортивної медицини та санології...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

04-06-2013 Просмотров:42749 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Олександром Зубовим

"Врожденная потребность в вспомоществлении себе подобным является основой врачебного искусства": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем-хірургом Донецька Олександром Зубовим Зубов Олександр Дем'янович, лікар-хірург,...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

28-05-2013 Просмотров:42485 Новости pr - avatar pr

«Пацієнт завжди має рацію, а медицина без знань – неможлива»: інтерв’ю з кращим ортопедом-травматологом Сімферополя Володимиром Мітьком Мітько Володимир Миколайович, лікар...

Детальніше...

НМП презен…

27-05-2013 Просмотров:41995 Новости pr - avatar pr

НМП презентували на конгресі серцево-судинних хірургів

Національну Медичну Премію презентували у колі серцево-судинних хірургів України та Польщі!   23 травня 2013 року на урочистому відкритті V конгресу...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

24-05-2013 Просмотров:43084 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Радиславом Котурбашем

"Професія лікаря – це ще й щоденна подвижницька праця, яка вимагає постійної роботи над собою та щохвилинної пильності": інтерв’ю з Радиславом...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

22-05-2013 Просмотров:44460 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Софією Галяс

"Життя і смерть ходять поруч, а професіоналізм, колективізм, дотримання санітарно-гігієнічних норм та добре слово перемагають хвороби": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем...

Детальніше...

Привітання…

13-05-2013 Просмотров:46056 Новости pr - avatar pr

Привітання до Дня медичної сестри 2013

Вітаємо кращих медсестер України! З нагоди святкування Дня медичної сестри, вітаємо Абашкіну Ларису Олексіївну, Галапац Наталю Богданівну та Ружило Наталю Степанівну...

Детальніше...

НМП стала …

29-04-2013 Просмотров:41299 Новости pr - avatar pr

НМП стала переможцем 7 фестивалю соціальної реклами

Національна Медична Премія стала переможцем 7-го Національного фестивалю соціальної реклами!   Національну Медичну Премію визнали одним із кращих рекламно-некомерційних проектів України...

Детальніше...

Результати…

25-04-2013 Просмотров:42633 Новости pr - avatar pr

Результати Оргкомітету НМП 25.04.2013

Василь Лазоришинець – новий Голова Оргкомітету Національної Медичної Премії!   Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії від 24 квітня 2013 року, що...

Детальніше...

Засідання …

22-04-2013 Просмотров:42696 Новости pr - avatar pr

Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії відбудеться 24 квітня   Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії відбудеться 24 квітня 2013 року в конференц-залі...

Детальніше...

Презантацы…

18-04-2013 Просмотров:55613 Новости pr - avatar pr

Презантацыя НМП на IV Міжнародному Медичному Форумі березень 2013

Найвищу громадську відзнаку у сфері медицини презентували у межах обговорення питань приватної медицини Презентація Національної Медичної Премії – першого в історії незалежної...

Детальніше...

Медичній с…

12-04-2013 Просмотров:43158 Новости pr - avatar pr

Медичній сфері України є ким пишатися: Національна Медична Премія Читаючи більшість загальнопопулярних ЗМІ, дедалі частіше переконуєшся в тому, що значно безпечніше...

Детальніше...

Інтрев’ю з…

02-04-2013 Просмотров:44150 Новости pr - avatar pr

Інтрев’ю з Валентиною Кононенко

"Бачити дитину здоровою - для мене найбільша нагорода": інтерв'ю з кращим, на думку колег, кардіоревматологом України Валентиною Кононенко Кононенко Валентина Миколаївна, лікар...

Детальніше...

Інтрев’ю з…

22-03-2013 Просмотров:45378 Новости pr - avatar pr

Інтрев’ю з Ларисою Абашкіною

"Медична сестра повинна мати стійкий характер і неабиякі організаторські здібності": інтерв’ю з кращою медичною сестрою Ларисою Абашкіною Абашкіна Лариса Олексіївна, медична сестра-анестезіолог...

Детальніше...

Презентаці…

22-03-2013 Просмотров:42037 Новости pr - avatar pr

Презентація НМП на конференції 21.03.2013

Національну Медичну Премію презентували перед професорсько-викладацьким складом! 21 березня 2013 року у рамках ХІІІ Міжнародної наукової конференції щодо формування національних...

Детальніше...

Результати…

20-03-2013 Просмотров:44253 Новости pr - avatar pr

Результати засідання Оркомітету НМП 19.03.2013

Березневе засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії підвело підсумки діяльності у 2012 році   Перше у 2013 році засідання Організаційного комітету Національної Медичної Премії...

Детальніше...

Оргкомітет…

18-03-2013 Просмотров:43236 Новости pr - avatar pr

Підсумки 2012-го та плани 2013-го року з’ясовуватимуть на засіданні Оргкомітету Національної Медичної Премії завтра!   Завтра, 19 березня 2013 року, відбудеться...

Детальніше...

Анонс IV М…

17-03-2013 Просмотров:52908 Новости pr - avatar pr

Анонс IV МІЖНАРОДНОГО МЕДИЧНОГО ФОРУМУ

IV МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ, один із партнерів Національної Медичної Премії, відбудеться 16-19 квітня!     16 – 19 квітня 2013 року у м....

Детальніше...

Раїса Бога…

12-03-2013 Просмотров:42456 Новости pr - avatar pr

Раїса Богатирьова про зміцнення престижу професії медика

Раїса Богатирьова повідомила, що «держава докладатиме зусиль для підвищення соціального статусу та зміцнення престижу професії медика» Нещодавно Міністр охорони здоров'я України...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

15-03-2013 Просмотров:44788 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Віталієм Москаленком

"Бути лікарем – це покликання, а не розрахунок, це гуманність і милосердя, які піднесуть вас на п’єдестал людської вдячності": інтерв’ю з ректором...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

10-03-2013 Просмотров:45619 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Василем Пришляком

"Хороший лікар – завжди вічний студент": інтерв’ю з кращим кардіологом Тернопільщини Василем Пришляком Пришляк Василь Дмитрович, лікар-кардіолог, доцент кафедри терапії...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

07-03-2013 Просмотров:45441 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Володимиром Лісовим

"Лікар повинен бути відкритим, незалежно від власного статусу та статусу пацієнта": інтерв’ю з кращим практикуючим урологом України Володимиром Лісовим Лісовий Володимир Миколайович,...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

04-03-2013 Просмотров:46024 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Миколою Романюком

"Бережіть себе, слідкуйте за собою, вдосконалюйтесь, думайте та будьте обережними": інтерв’ю з кращим практикуючим хірургом Чернігівщини Миколою Романюком Романюк Микола...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

01-03-2013 Просмотров:48782 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Тетяною Антонець

"Заради спасіння життя хворої дитини варто ризикувати і йти на порушення посадової інструкції та функціональних обов’язків": інтерв’ю з кращим лікарем Вінницької...

Детальніше...

Колективні…

28-02-2013 Просмотров:42552 Новости pr - avatar pr

Колективні подання кандидатів тривають

До уваги трудових колективів закладів та організацій сфери охорони здоров’я! Подовжуються терміни подання кандидатів на отримання найвищої відзнаки у сфері медицини! ...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

27-02-2013 Просмотров:46501 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Анатолієм Пілецьким

"Лауреат Національної Медичної Премії 2013 року – людина, професіоналізм якої визнала медична спільнота": інтерв’ю з кращим терапевтом Києва Анатолієм Пілецьким Пілецький...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

26-02-2013 Просмотров:47029 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Віктором Морозом

"В українському суспільстві не вигідно бути здоровим": інтерв’ю з кращим медиком Волинської області Віктором Морозом Мороз Віктор Васильович, лікар-уролог, головний...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

22-02-2013 Просмотров:44035 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю зі Світланою Любушкіною

"Не шукайте "чудес зцілення", шукайте хорошого спеціалізованого лікаря": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем-фтизіатром Світланою Любушкіною Любушкіна Світлана Михайлівна, лікар-фтизіатр, завідувач відділенням легеневого...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

21-02-2013 Просмотров:46785 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Юрієм Кожарою

"Медики і пацієнти повинні йти назустріч один одному": інтерв’ю з кращим медиком столиці та керівником закладу охорони здоров’я Юрієм...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

19-02-2013 Просмотров:45048 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Ніною Медведчук

"Мрія про медицину народилася тоді, коли я вперше відчула біль утрати дорогої мені людини": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем...

Детальніше...

«Ведіть зд…

18-02-2013 Просмотров:46266 Новости pr - avatar pr

«Ведіть здоровий спосіб життя і не піддавайтеся негативним емоціям»: інтерв’ю з кращою медсестрою України Наталією Галапац

"Ведіть здоровий спосіб життя і не піддавайтеся негативним емоціям": інтерв’ю з кращою медсестрою України Наталією Галапац Галапац Наталія Богданівна, заступник головного...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

14-02-2013 Просмотров:46248 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Петром Русаком

"Хірургія – справа мого життя": Петро Русак, кращий практикуючий лікар України Русак Петро Степанович, лікар-хірург, кандидат медичних наук, завідувач хірургічним відділенням...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

14-02-2013 Просмотров:45922 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Олегом Швецем

"Запорука високої кваліфікації лікаря – постійне навчання": інтерв’ю з головним позаштатним дієтологом МОЗ України – Олегом Швецем Швець Олег Віталійович, кандидат...

Детальніше...

Новорічні …

27-12-2012 Просмотров:46165 Новости pr - avatar pr

До Нового 2013 року залишилось рівно 4 дні! Виконавча дирекція Національної Медичної Премії в особі колективу Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я...

Детальніше...

Сергія РПК

06-12-2012 Просмотров:47002 Новости pr - avatar pr

Сергія РПК

Київщина, Донеччина, Львівщина та Закарпаття розповіли про своїх земляків, які стали лауреатами найвищої відзнаки у сфері медицини – Національної Медичної...

Детальніше...

Володимир …

03-12-2012 Просмотров:44451 Новости pr - avatar pr

Прошу перерахувати мою грошову премію на потреби Комунальної установи "Ржавецький психоневрологічний інтернат". З повагою лауреат Національної Медичної Премії у категорії "Практикуючі...

Детальніше...

Підтримка …

22-11-2012 Просмотров:46167 Новости pr - avatar pr

Підтримка і нагорода Сінево

Європейська мережа медичних лабораторій «Synevo» підтримала кращих лікарів України 19 листопада 2012 року в Києві відбулась зустріч співголови Оргкомітету Національної...

Детальніше...

Колектив Ш…

21-11-2012 Просмотров:45181 Новости pr - avatar pr

Весь коллектив Представительства искренне благодарен за такую высокую оценку нашей деятельности.Присужденный нам за победу сертификат на 2000 грн. мы хотели...

Детальніше...

Митько пер…

14-11-2012 Просмотров:44252 Новости pr - avatar pr

Прошу мое денежное вознаграждение перечислить на расчетный счет Симферопольского районного территориальногомедицинского объединения ГУ ГКСУ в Автономной Республике Крым для...

Детальніше...

Анатолій П…

13-11-2012 Просмотров:45012 Новости pr - avatar pr

Прошу перерахувати мою грошову премію в сумі 2,000 грн. релігійній общині УПЦ на честь Косьми та Деміана на розвиток духовності...

Детальніше...

Запорука п…

13-11-2012 Просмотров:45142 Новости pr - avatar pr

Хочу привітати Вас з прекрасно організованою і проведеною церемонією нагородження лауреатів Національної медичної Премії. Також хочу офіційно повідомити, що фонд...

Детальніше...

Стати спон…

13-11-2012 Просмотров:6638 Новости Super User - avatar Super User

Спонсори Національної Медичної Премії – це фізичні чи юридичні особи, які забезпечують підтримку проведення конкурсу «Національна Медична Премія». Статус ...

Детальніше...

Ємець пере…

08-11-2012 Просмотров:45265 Новости pr - avatar pr

Ілля Ємець передав грошову частину винагороди на подарунки дітям, які лікуються в Центрі дитячої кардіології та...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:45049 Новости pr - avatar pr

З початку грудня розпочнеться голосування практикуючих лікарів в Інтернеті. Для голосування в Інтернеті Експерту необхідно отримати персональний код, який  буде розміщений...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:44855 Новости pr - avatar pr

До 30 листопада триватиме подання кандидатів до Реєстру. В 2012 році кандидатів до реєстру «ТОП100 в медицині» подають наступні Експерти: -  Колективні...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:45669 Новости pr - avatar pr

15 жовтня розпочалося формування реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року.

Детальніше...

Відбулась …

26-10-2012 Просмотров:46311 Новости pr - avatar pr

25 жовтня 2012 року в Комсольській Правді відбулась прес-конференція за результатами церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії.

Детальніше...

призи для …

21-10-2012 Просмотров:47196 Новости pr - avatar pr

Переможців відзначили нагородою з зображенням золотої голови Асклепія, дипломами, подарунками та сертифікатами на отримання грошових винагород, розмір яких сягав від...

Детальніше...

42 Націона…

21-10-2012 Просмотров:46165 Новости pr - avatar pr

19 жовтня 2012 року 42 Національні Медичні Премії знайшли своїх власників!

Детальніше...

Місце пров…

06-10-2012 Просмотров:46082 Новости pr - avatar pr

Нагородження лауреатів Національної Медичної Премії відбудеться у Холі Чемпіонів НСК Олімпійський.

Детальніше...

"МOРІ…

20-08-2012 Просмотров:48005 Новости Super User - avatar Super User

Медіапартнером конкурсу "Національна Медична Премія" став видавничий дім "МOРІОН".

Детальніше...

На чергови…

19-09-2012 Просмотров:46825 Новости Super User - avatar Super User

На чергових зборах Організаційного комітету Конкурсу, що відбудуться 25 вересня 2012 року, буде затверджено перелік лауреатів Національної Медичної Премії.

Детальніше...

Національн…

20-08-2012 Просмотров:48012 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії стала "Національна радіокомпанія України".

Детальніше...

МОЗ Україн…

20-08-2012 Просмотров:47368 Новости Super User - avatar Super User

Нагородження лауреатів Національної Медичної Премії внесене до Плану заходів МОЗ України, скерованих на розвиток громадянського суспільства.

Детальніше...

"Укра…

20-08-2012 Просмотров:48243 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії стало видання "Україна молода".

Детальніше...

Урочиста ц…

20-08-2012 Просмотров:48115 Новости Super User - avatar Super User

Урочиста церемонія нагородження лауреатів перенесена на 19 жовтня 2012 року.

Детальніше...

"Укрі…

20-08-2012 Просмотров:47924 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження переможців конкурсу "Національна Медична Премїя" стало інформаційне агентство "Укрінформ".

Детальніше...